Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Zdrowie

Święta inaczej

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, rodzinne, nastrojowe, głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Czy jednak wciąż tak samo wyczekiwane? Pomimo czarownego uroku coraz częściej myślimy jak uniknąć świątecznego zamieszania, objadania się ponad miarę i niezliczonych rodzinnych wizyt, na które przez cały rok nie znajdujemy czasu. Czy możemy te wyjątkowe dni były dla nas radosnym odpoczynkiem od codzienności i chwilą prawdziwej bliskości z rodziną i przyjaciółmi sprawić by?

Wigilijna kolacja to tradycja, którą warto kultywować, nie tylko ze względu na wyjątkowe postne dania, ale całą magię rodzinnego spotkania - łamanie się opłatkiem, życzenia, wspomnienia bliskich czy wspólne kolędowanie przy choince. Jednak już w pierwszy dzień świąt możemy puścić wodze fantazji i zorganizować niecodzienne atrakcje.

Jeśli zima za oknem nie jest nam straszna, warto wybrać się na rodzinny spacer do lasu lub kulig. Wiele stadnin, a także gospodarstw agroturystycznych oferuje przejażdżki saniami w dawnym stylu. Można też po prostu pójść z dziećmi na sanki i zabawę w śnieżki lub lepienie bałwana. Po kilku godzinach na świeżym powietrzu chętnie zasiądziemy do świątecznego obiadu i z pewnością nie poczujemy się ciężko i sennie.

Miłośnicy nart mogą wybrać święta na stoku, szusowanie po śnieżnych szlakach, a potem wieczór w góralskiej chacie, przy gorących pierogach i barszczu. Pod czapą śniegu także piękne mazurskie lasy zapewnią nam radosną sannę. Spacery, sanki, wycieczki na nartach biegowych, a nawet wyprawa po lesie psim zaprzęgiem i grzane wino przy wieczornym ognisku to również wspaniała alternatywa dla świąt w mieście.

Jeśli jednak planujemy zostać w domu i tu mamy ciekawe możliwości. Przede wszystkim pozbądźmy się telewizora – na czas świąt można odłączyć po prostu kable, albo zasłonić naszą plazmę świąteczną serwetą. Zyskamy w ten sposób czas dla siebie i swojej rodziny. Wspaniałym pomysłem, choć wymagającym wcześniejszych przygotowań, jest urządzenie rodzinnych Jasełek z udziałem dużych i małych członków rodziny. To wspólna zabawa i świetna okazja do poznania naszych bliskich. W świąteczne popołudnie możemy też urządzić domowy koncert zapraszając rodzinnych muzyków do wspólnego grania. Być może odkryjemy ukryte talenty, na pewno będziemy się świetnie bawić.

Niektórzy z nas wybiorą egzotyczne ciepło, plaże, kąpiele i wycieczki turystyczne. Trzeba jednak pamiętać, że takie święta będą pozbawione przechowywanej we wspomnieniach z dzieciństwa magii, a powrót do zimowej codzienności może okazać się znacznie trudniejszy. Jeśli jednak tęsknimy za słońcem, to nie martwmy się, co powiedzą inni i jedźmy do ciepłych krajów.

Niezależnie jak zorganizujemy sobie ten czas nie zapominajmy, że w świętach najważniejsze jest świętowanie – radość, zabawa, celebrowanie życia, odkrywanie światła i nadziei na następny rok.


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software