Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Dla ciekawych

Wielkanocne śniadanie w firmie

Zbliżają się Święta Wielkanocne, tradycją w tym czasie stało się tzw. „Jajeczko” w gronie pracowników. Każda okazja jest dobra by spotkać się z podwładnymi i nawiązać z nimi bardziej osobisty kontakt.

W czasie przedświątecznym jednak pracownicy niechętnie zostają po pracy na służbowe kolacje czy koktajle. Każdy ma swoje rodzinne obowiązki, wiosenne porządki, zakupy, wypieki. Proponujemy więc wygodne i proste rozwiązanie. Warto poświęcić jeden firmowy poranek i zaprosić swój zespół na wielkanocne śniadanie.

Zamiast drogiego wyjścia do restauracji na świąteczną kolację, proponujemy wielkanocny catering w biurze. Wspólne śniadanie, przy którym można porozmawiać zarówno o sprawach służbowych jaki i bardziej luźnych. Pracownicy docenią taki gest, zwłaszcza, że wielu z nich, jak wynika z wypowiedzi na internetowych forach, nie rozumie przymusu obchodzenia świąt w firmie.

Podczas śniadania nie musimy wszyscy dzielić się jajkiem, wystarczy jak gospodarz złoży ogólne życzenia dla wszystkich uczestników. Możemy wykorzystać czas takiego spotkania, by ogłosić ważne dla pracowników informacje, podzielić się z nimi swoimi opiniami o bieżącej sytuacji w firmie i na rynku. Jednocześnie taka okazja pozwala zaobserwować jakie relacje panują w zespole.

Możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i nie zmuszać na siłę do świętowania. Śniadanie nie powinno być wielką fetą, ale miłym początkiem dnia. Warto zachować rodzime tradycje i zamówić żur, różnego rodzaju kanapki z jajkiem i rybami, pieczone mięsa, pasztety, a na deser wielkanocne baby drożdżowe i paschę. Możemy je podać w formie bufetu lub zasiadanej. Odpowiednia pora, eleganckie nakrycie stołu konferencyjnego i pyszne potrawy to tajemnica udanego firmowego „Jajeczka”.


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software