Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Dla ciekawych

Pomogliśmy zespołowo

Trwa Europejski Rok Wolontariatu. Jako firma postanowiliśmy włączyć się w jego obchody, aby wesprzeć ideę bezinteresownego pomagania innym. Zadzwoniliśmy do dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach i zapytaliśmy, co moglibyśmy zrobić dla ich wychowanków.

Usłyszeliśmy, że dzieci uwielbiają jeździć z opiekunami na tandemach. Mają nawet 15 takich rowerów, ale większość z nich jest zepsuta. „Może moglibyście je naprawić?” - zaproponował dyrektor. Czemu nie? Pomysł spodobał się także naszym pracownikom. Kupiliśmy więc potrzebne części, wzięliśmy narzędzia, zamówiliśmy też ładną pogodę.

i w sobotę, 11 czerwca „otworzyliśmy” w Laskach „warsztat naprawy rowerów”. Dla dzieci przygotowaliśmy letni piknik z grillem.

Po kilku godzinach wspólnej pracy tandemy były naprawione. Przy okazji dokręciliśmy śruby huśtawkom na placu zabaw. W podziękowaniu otrzymaliśmy laurkę przygotowaną przez wychowanków Ośrodka i napisaną alfabetem Braille'a, a także wysłuchaliśmy koncertu skrzypcowego w wykonaniu zdolnego młodego muzyka. 

Ale najważniejszy był uśmiech dzieciaków, które ucieszyły się, że nareszcie będą mogły jeździć na rowerach.

Przed przyszłorocznymi wakacjami znowu się spotkamy. Umówiliśmy się na kolejny „przegląd techniczny” tandemów. Miło będzie spędzić razem czas.


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software