Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Apetyt na kulturę

Odkryć smak życia

„Szef” Jona Favreau to filmowa kuchnia fusion – mieszają się w nim różne gatunki X Muzy, a my możemy obejrzeć film o człowieku, który przekuwa porażkę w sukces, spełnia swoje kulinarne marzenia i poznaje prawdziwy smak życia. Aż szkoda, że to tylko film :)

Carl (Favreau) od kilku lat dowodzi znaną restauracją Gauloises w Los Angeles. Problem w tym, że Riva (Dustin Hoffman), właściciel lokalu, nie pozwala mu na eksperymenty w kuchni uważając, że lepiej serwować sprawdzone potrawy, które przyciągają codziennie masę klientów, a nie nowości, które mogą nie przypaść gościom do gustu. Tymczasem pozbawione polotu dania zostają zmasakrowane przez wpływowego kulinarnego blogera Ramseya Michela (Oliver Platt).

Nazywa on Carla starą ciotką, pozbawioną pomysłów. Ten rewanżuje się wpisem na Twitterze, w którym miesza krytyka z błotem. Konflikt eskaluje. Riva nie wytrzymuje ciśnienia i zwalnia Carla. Pomocną dłoń wyciąga do niego była żona Inez (Sofia Vergara). Carl ze swoim jedenastoletnim synem Percym (Emjay Anthony) i kumplem Martinem (John Leguizamo) jedzie do Miami, aby zdobyć food tracka i wrócić do swoich kucharskich korzeni. Wkrótce wyruszą w drogę, aby serwować najpyszniejsze „szybkie dania” w całej Ameryce – z najlepszych regionalnych produktów i przygotowywane z prawdziwą pasją.

Nic dziwnego, że nawet widzom cieknie ślinka, gdy Carl przygotowuje swoje popisowe dania. I pewnie nikt by się nie obraził, gdyby na jego ulicy, albo na chodniku przed pracą stanął taki food track, w którym można by kupić te wszystkie smakowitości :)

Dystr. SPI International Polska


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software