Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Zdrowie

Na przesilenie algi

Podczas przejściowych pór roku, wiosną i jesienią najbardziej odczuwamy spadek energii. Często jest to spowodowane większym wysiłkiem organizmu żeby przystosować się do nowych temperatur, znoszeniem wiatrów i skoków ciśnienia, większego stresu w pracy, szkole.

Nasz organizm może teraz potrzebować więcej witamin i minerałów. Wiadomo, że te dostarczane w postaci naturalnej warzyw, owoców, zbóż czy ryb wchłaniamy najlepiej. Co jednak jeśli mimo zdrowej diety czujemy się osłabieni? Czeka nas kuracja suplementami. Jest ich całe mnóstwo, dla kobiet, dla mężczyzn, dla sportowców, dla dzieci, dla seniorów i dla kobiet w ciąży.

Firmy farmaceutyczne prześcigają się w nowych kompozycjach. Jednak w aptekach i sklepach zielarskich możemy też spotkać naturalne środki uzupełniające niedobory witamin i minerałów. Soki, wyciągi, powidła, nalewki z czarnego bzu, aronii, malin, jeżówki. Możemy też sięgnąć po dostępne w postaci tabletek algi. Zawierają one wiele mikro i makro elementów, związków chemicznych, pierwiastków, minerałów oraz witamin.Algi zyskują coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości odżywcze. Roślinom tym przypisywane jest działanie odmładzające, wyszczuplające, upiększające i zdrowotne. Algi morskie zawierają wszystkie minerały jakie występują w morzu. Algi słodkowodne zaś są cennym źródłem białka, witamin i także minerałów. Bardzo cenną algą jest spirulina, którą określa się jako "mleko Matki Ziemi", ze względu na wysokie stężenie kwasu gammalinolenowego, istotnego składnika kobiecego pokarmu. Alga ta jest najbogatszym roślinnym źródłem witaminy B12. Zawiera także wiele witamin w wysokim stężeniu np. A, B, B1, B2, D, E i K. Jest bogata w łatwo przyswajalne żelazo, potas, selen, fluor. Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu wywiera bardzo korzystny wpływ na procesy krwiotwórcze, na florę układu pokarmowego. Picie herbaty z suszonych alg przyspiesza przemianę materii, co sprzyja pozbyciu się zbędnych kilogramów. Japończycy uważają, że to właśnie algi zapewniają im witalność, szczupłą sylwetkę, dobrą kondycję skóry, włosów i paznokci.


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software