Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Apetyt na kulturę

Kulinarne wyprawy Jamiego

Książki Jamiego Olivera, brytyjskiego mistrza kuchni można kupować w ciemno. Ale już z szeroko otwartymi oczami warto wybrać się z nim w podróż przez hiszpańską Andaluzję, Sztokholm, Wenecję, Ateny, francuski region Midi-Pyrénées aż do Marakeszu.

„Kulinarne wyprawy Jamiego” to nie tylko zbiór łatwych przepisów na smakowite posiłki, ale też okraszona pięknymi zdjęciami opowieść o odwiedzanych miejscach. Na fotografiach zobaczymy malownicze detale fasad domów, regionalnych wyrobów rękodzielniczych, straganów, piękne widoki oraz portrety zwykłych ludzi, którzy z radością i uśmiechem dzielą się z Jamiem swoimi historiami, opowiadają anegdoty i ciekawostki o smakach i aromatach. Dzięki temu mamy pewność, że choć dzielą nas kulturowe różnice i wiele kilometrów, to łączy nas stół i to wszystko, co możemy na nim znaleźć. Co proponuje Jamie? Dania klasyczne, jak minestrone, tiramisu, tartę tatin, risottę, paelę czy tażiny, a także potrawy wymyślone podczas tej europejsko-afrykańskiej podróży.

Oliver namawia też do zerwania z kulinarną rutyną i odkrywania nowych smaków. A także do poszukiwania lokalnych, naturalnie wyrabianych produktów, specjałów i płodów rolnych. Może się bowiem okazać, że nasze polskie ingrediencje idealnie będą się nadawać do andaluzyjskich, szwedzkich czy marokańskich specjałów, które sami przyrządzimy. Poza tym, Jamie znany jest z tego, że proponowane przez niego receptury są łatwe do wykonania. A potrawy naprawdę pyszne.

Kto lubi gotować i podróżować, na pewno się nie zawiedzie czytając o kulinarnych wyprawach Jamiego Olivera :)


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software