Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Apetyt na kulturę

„Jestem miłością” Luka Guadagnino

Ona – dojrzała kobieta od lat żyjąca w świecie konwenansów, rytuałów i codziennych obowiązków. On – młody kucharz, pragnący wyrwać się spod skrzydeł ojca - restauratora. Kiedy się poznają, wydaje się, że różnica wieku jest zbyt duża, aby coś pomiędzy nimi zaiskrzyło. Ale ich drogi coraz częściej zaczynają się przecinać. A jedzenie, serwowane przez kucharza staje się sekretnym kodem, który zbliża zafascynowanych sobą kobietę i mężczyznę (ujęcia w restauracji, kiedy Emma je krewetki są bardziej zmysłowe niż niejedna scena erotyczna).

Potem, kiedy romans wybuchnie na dobre, przygotowanie posiłków także będzie ważnym rytuałem kochanków spotykających się w górskim domku.

„Jestem miłością” Luki Guadagnino to film ukazujący z jednej strony zmysłowe przebudzenie dojrzałej kobiety, z drugiej – swoisty portret zamożnej włoskiej rodziny we wnętrzach. To bardzo intensywna opowieść utkana z wysmakowanych ujęć, gestów, spojrzeń i niewypowiedzianych namiętności, sfotografowana trochę w teatralnym stylu. Akcja filmu toczy się niespiesznie, zupełnie jak monotonne życie Emmy, ale nabiera tempa, gdy w życie kobiety wkracza młody kucharz. Zmysły wymykają się spod kontroli dostojnych murów.


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software