Kanał na Youtube Fanpage na Facebook


06-29-2016

Kulinarne cytaty

Carl Honoré, Pochwała powolności

„Spokojne zjedzenie porządnego posiłku może też przynieść pożytki w miejscu pracy, gdzie króluje obyczaj posilania się nad klawiaturą. Jessie Yoffe, pracowniczka waszyngtońskiego biura rachunkowości, miała w zwyczaju jeść przed komputerem.

Sądziła, że jej szef pracoholik nie zareaguje przychylnie, jeśli będzie wychodziła z biura na lunch, nawet w spokojniejsze dni. Wreszcie, pewnego popołudnia kiedy przeżuwała sałatkę, przeglądając z uwaga jakąś umowę, zauważyła nagle, że właśnie przeczytała po raz szósty ten sam akapit i nie zapamiętała z niego ani słowa. W tym momencie postanowiła, ze odtąd będzie wychodziła z biura w trakcie przerwy obiadowej, bez względu na to , co powie szef. Dziś najczęściej każdego dnia spędza pół godziny jedząc coś w pobliskim parku lub kawiarni, często ze znajomymi.

Zgubiła dwa kilo i odkryła w sobie nowe pokłady energii. „Zabawne, bo wydawałoby się, że jeśli człowiek spędza mniej czasu przy biurku, to mniej zrobi, a tymczasem, tak się nie dzieje – mówi Yoffe. – Zauważyłam, że zjedzenie lunchu na spokojnie odpręża mnie i po południu udaje mi się zrobić więcej niż przedtem.” Nie wspominając o nowych zwyczajach lunchowych, szef pogratulował Yoffe lepszych wyników w pracy”


Lunch Service, ul. 11 Listopada 28b, 05-816 Michałowice / Warszawa, NIP: 822-10-06-608, tel. 22 578 08 80, E-mail: catering@lunchservice.com.pl

© Lunch Service 2019

Design & Software